קאפה מספרת

קאפה מספרת: באתי לעמותה ללמוד עברית והיום אני מנהלת עסק משלי

 

נולדתי ע"י ירושלים אבל גדלתי בחברון ולא סיימתי בי"ס תיכון. הגעתי לעמותה ללמוד עברית כאשר בעלי לימד בכפר כסייפה וגרנו בלקיה. כאשר הייתי ילדה, למדתי מאמי לרקום ולתפור אז באופן טבעי התחלתי לעבוד בפרויקט רקמת המדבר. למרות שהייתי אז מעל גיל 50, אף פעם לא עבדתי מחוץ לבית ולא הרווחתי כסף בעצמי.

 

בעידוד נשות העמותה, למדתי לנהוג והוצאתי רישיון נהיגה. השתתפתי בקורס עיצוב ותפירה בארגון העמותה והתחלתי לעבוד כתופרת בעמותה. גיליתי שיש לי כישרון בעיצוב והתחלתי לעצב מוצרים חדשים כמו תיק לאייפד. זה נתן לי המון סיפוק אישי.

 

כאשר הגעתי לעמותה, לא היה לי בטחון עצמי. למדתי המון מההרצאות והמפגשים בעמותה. השתתפתי במשך שלוש שנים בפרויקט במימון האיחוד האירופי לעידוד הקמת עסקים בפריפריה. מאד שמחתי כאשר הפרויקט שלי זכה לתמיכה כספית! במסיבת סיום הפרויקט אפילו דברתי לפני הקהל הרב.

 

כאשר בעלי יצא לגמלאות וחזרנו לכפר שלנו, פתחתי עסק משלי. בעזרת התמיכה הכספית שקבלתי, קניתי מכונת תפירה, מגהץ מקצועי וציוד תפירה. היום אני מעסיקה עוד 10 נשים ברקמה ותפירה. אני תופרת ללקוחות מקומיים ומספקת הזמנות לרקמה ותפירה עבור העמותה. כמעט כל שבוע אני נוהגת ללקיה להביא סחורה חדשה ולשוחח עם החברות שלי. עבורי העמותה היא הבית השני שלי!

על הרקמה הבדואית

עלון